Praxi v rámci projektu Stáže ve firmách získá více lidí, než bylo plánováno

staze ve firmachProjekt „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“ si na začátku svého fungování vytyčil na nadcházející dva roky cíl uskutečnit 5000 stáží. Zájem poskytovatelů i uchazečů o stáž předčil všechna očekávání. Během pouhého roku se zaregistrovalo více než 25 tisíc uchazečů a téměř 7 500 poskytovatelů stáží. K 10. říjnu byla úspěšně ukončena již 3000. stáž. Projekt k narozeninám dostal novou vizuální podobu a současně se vzhledem k rozpočtovým možnostem uskuteční více stáží, než bylo v plánu.

Stáže ve firmách jsou určeny především pro nezaměstnané, rodiče na a po rodičovské dovolené, absolventy a osoby nad 50 let, tedy pro ty, kdo jsou na pracovním trhu znevýhodněni. Od spuštění projektu bylo zahájeno více než 4000 stáží u téměř 1600 společností. Čtvrtině absolventů byla po skončení stáže poskytovatelem stáže nabídnuta další spolupráce. Současně získaná praxe všem zvýšila šanci na získání zaměstnání. „Zájem o praxi mezi lidmi je větší, než jsme očekávali, a proto jsme rádi, že nám rozpočet umožní uskutečnit více stáží, než bylo původně plánováno. Dle odhadu by se mohlo jednat až o tisíc stáží, takže by se finální číslo mohlo pohybovat kolem 6000,“ uvádí PhDr. Kateřina Šímová, hlavní manažerka projektu.

K prvnímu výročí spuštění informačního systému, přes který probíhá registrace do projektu, dostal projekt Stáže ve firmách – vzdělávání praxí novou vizuální podobu, která využívá citáty a reakce lidí, kteří stáž již úspěšně absolvovali. Ve zkratce hodnotí svou zkušenost a vysvětlují důvody, proč se na stáž přihlásili a co jim přinesla. Kampaň se skládá hlavně z plakátů a video spotů. Cílem video spotů je představit na reálných životních situacích, pro koho je projekt určen a jak jej mohou lidé využít.

Od července do září byli mezi zaregistrovanými uchazeči nejvíce zastoupenou skupinou čerství absolventi. Ti bez praxe v oboru nemohou najít vhodné profesní uplatnění. Stáže ve firmách jsou řešením, jak vystoupit ze začarovaného kruhu, kdy zaměstnavatelé vyžadují praxi, ale tu je bez zaměstnání nebo stáže obtížné získat. Pod dohledem mentora se stážista naučí potřebné dovednosti a zapracuje se v daném oboru. Praxi je možné získat v různých oborech od administrativy a managementu přes stavebnictví a IT až po strojírenství nebo potravinářství a krmivářství.

Více informací o projektu na a nově vypsaných pozicích naleznete na http://www.stazevefirmach.cz/

Videa je možné shlédnout na:

http://www.youtube.com/channel/UCP9LwLUyTkV8I0n2kPDwY5Q

https://www.facebook.com/stazevefirmach?fref=ts

FDV

Podporujeme

Spolupracujeme

Mediální partneři