Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Bydlení Chceme nová okna

Kdysi bylo zvykem, že měli všichni doma dřevěná okna, pak přišla doba, kdy bylo velmi trendy tyto dřevěné okna měnit za plastové. Nelze říct, že dnes už plastovým oknům odzvonilo, to určitě ne, stále jsou velmi oblíbené a není divu, když jsou efektivní a splňují vše, co od nich očekáváme. Ovšem stejně tak mohou naše přání uspokojit i dřevěné nebo hliníkové okna. Víte, které jsou dnes trendy? 

Začínáme u materiálu  

Pokud chcete nová okna, tak byste nejprve měli popřemýšlet, jaké okna chcete. Ještě než si budete vybírat materiál, musíte vědět, jak velké okna chcete. Pokud chcete klasické malé okna, pak je to téměř jedno, můžete si vybírat z čehokoliv. Poslední dobou je velmi oblíbené používat v interiérech velká okna či francouzské dveře. V tomto případě jsou některé materiály méně vhodné, například plast může být problém. Je potřeba buďto okna rozdělit rámem anebo zvolit jiný materiál, třeba hliník. Moderním materiálem je kombinace hliníku a dřeva. Uvnitř budete mít dřevo a venku hliník. Je to praktické a efektivní, protože zvenčí bude materiál, který vydrží celý život.  

Bezpečnost na prvním místě 

Pro některé je důležitá cena, pro jiné vzhled. Ovšem to, co by mělo zajímat všechny je bezpečnost. Některá okna mohou být nebezpečná, například pokud máte na chodbě v druhém patře velké okno a vy víte, že si zde vaše děti rády hrají s míčem, pak by zde nemělo být klasické okno, aby nedošlo k úrazu. Existují tvrzené skla, která vydrží mnohem více, a kromě nich můžete nechat na okna nalepit také bezpečnostní fólii, která může zajistit to, že vám okno nemůže nikdy ublížit, protože pokud by se vám přece jenom povedlo sklo rozbít, zůstane na folii.  

Okna bez rámu  

Pokud nechcete klasická okna, můžete zvolit okna bez rámové konstrukce. Mnozí si představí, že jsou to okna bez rámů, ovšem ve skutečnosti je rám jen schovaný ve fasádě nebo ve zdivu. Výhodou je, že díky tomu, že rám nelze vidět, tak se sklo opticky zvětší a zároveň dostanete krásně čistý vzhled, což může navodit příjemnou atmosféru. Nevýhodou je, že se tato konstrukce nehodí do starších domů, jednak by bylo obtížné ji namontovat, ale zároveň by to nepůsobilo esteticky pěkně, zejména pokud chcete zanechat ráz staršího domu, naopak se poměrně hojně využívají v nových domcích, takže pokud chcete nová okna ať už jako výměnu anebo úplně nová do nového bydlení, můžete popřemýšlet i po těch, které vypadají, jako by jim chyběl rám.  

Prosklený roh  

V novostavbách se často můžete setkat s celoproskleným rohem, což vypadá krásně a je to velmi trendy, jen musí být roh správně vyřešen, aby vám dlouho vydržel a byl stále efektivní. Asi největší nevýhodou jsou tepelné ztráty, protože při tomto řešení vám unikne mnohem více tepla, než kdybyste se rozhodli pro klasické okno nebo zděnou stěnu. Na druhou stranu dostanete krásný výhled a někteří dají přednost estetické stránce před tou finanční. Jestliže si přejete prosklený roh, ale bojíte se, aby nebyly tepelné ztráty velmi vysoké, můžete je snížit pomocí sloupu, který je izolován, je v něm i polystyrén, takže únik tepla je úplně minimální, ovšem některým se nelíbí, že je sloupek masivní a není tak estetický.  

Okna na terasu nebo balkón  

Když budete chtít nová okna, nesmíte zapomenout ani na dveře, které vedou na terasu nebo na balkón, protože ty by měly ladit s okny. U těchto oken je pravděpodobně nejdůležitější otevírání, protože když jsou na terasu nebo balkónu, musí být pro vás pohodlné jimi procházet. Nejčastěji jsou posuvné dveře, velmi krásně vypadá, když je máte dvoukřídlové a každé křídlo se posune na jinou stranu, dostanete tak velký otevřený prostor a příjemnou atmosféru. Poslední dobou je moderní pořizovat si tyto dveře na elektrické ovládání, což je také praktické, protože tyto dveře bývají těžké, takže si s ovládáním odlehčíte.  

Při výběru oken musíte hodně popřemýšlet, protože máte mnoho možností. Někdo dá přednost estetické stránce, někdo naopak hledá něco praktického, efektivního a přitom finančně přijatelného. Která okna byste si vybrali vy?  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -