Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Bydlení Čeho si všímat při koupi nového domu?

Jestliže si kupujete nový dům, tak jediné, čeho byste si měli všímat je jeho lokalita a první dojem. Ovšem v případě, že si vybíráte starší dům, tak je toho mnohem více, na co byste si měli dávat pozor. Starší domy bývají často levnější než novostavby, ale vyžadují větší zásahy, proto je dobré všechno pořádně rozmyslet, než investujete.  

Pozorujte místo, kde budete žít 

V případě, že máte vyhlídnutý dům anebo byt, ve kterém byste chtěli bydlet, pak byste si pořádně měli prohlédnout místo, pro které se rozhodnete. Při koupi nového domu byste si měli všímat například toho, kde zaparkujete auto. U některých bytů bývá parkovací místo v ceně, ovšem záleží také na tom, o jaké parkovací místo se jedná, neboť to klidně může být místo, které je na blbém místě, nemůžete do něj vjet a podobně. Také je dobré vědět, jestli je daná ulice rušná anebo si dávat pozor i na takové detaily jako jsou holubi na střeše, protože jestli tam sedí pravidelně a vykonávají potřebu, pak to může být opravdu nepříjemné. Proto je dobré dané místo několikrát navštívit a to v různý čas, jednou například ráno, podruhé večer a podobně. Možná se to někomu zdá být divné, ale myslete na to, že je to místo, kde můžete strávit zbytek života, a proto by mělo být naprosto vyhovujících ve všech směrech. 

Co má, anebo nemá být uvnitř? 

Jestliže kupujete starší dům, pak je velmi důležité také to, jak vypadá dům uvnitř, a měli byste se podívat na věci, jejíž rekonstrukce by mohla být náročná, jak časově, tak i finančně. Například to, zda jsou uvnitř stará anebo nová okna, kdy je naposledy udělaná elektřina, což poznáte jednoduše a rychle podle jističů. Samozřejmě se dívejte i do koutů, kde můžete odhalit praskliny anebo i plísně, což také není nic příjemného. Pravda je, že praskliny se dají jednoduše opravit, ale měli byste vědět, čím byly způsobeny, takže se nebojte zeptat. A dokonce se nemusíte bát ani zvednout koberec a podívat se, co se skrývá pod ním, protože někdy takto může být skovaná dřevěná podlaha v hrozném stavu. 

Co všechno dostaneme? 

Při koupi nového domu byste si měli všímat také toho, co všechno je součástí domu a zda je to v ceně anebo, jestli si za danou věc nebudete muset připlatit. Kromě parkovacího místa bývají součástí domu anebo i bytu sklepy, což je důležité, protože budete mít další úložný prostor navíc a to se vám bude vždycky hodit. Jestliže se jedná o byt, pak byste měli myslet i na společné prostory, jako je místnost na parkování kočárků a podobně, protože je dobré vědět, že máte možnost kočárek zaparkovat do místnosti, kde nebude nikomu překážet i když nemáte kočárek, můžete místnost využít například na uskladnění cyklistického kola, ovšem to je dobré nejprve zjistit. 

Nechoďte tam sami 

Jestliže máte domluvenou prohlídku, pak běžte na tuto prohlídku opravdu všichni, tedy celá rodina a klidně vezměte i nějakého dobrého kamaráda nebo kamarádku, protože čím více lidí tam bude, tím více nedostatků můžete odhalit, neboť každý si může všimnout něčeho jiného. Kromě toho dům může na každého působit jinak, takže se může stát, že i když vy máte z domu dobrý pocit, tak váš partner se zde nemusí cítit příjemně, což by po nastěhování mohli způsobit problémy, proto je dobré, aby na prohlídku šli všichni, kterých se stěhování do nového týká. 

Bude opravdu váš? 

Při koupi nového domu byste si měli všímat i toho, zda bude dům nebo byt opravdu váš. Kromě toho, že někdy lidé nabízí jen pronájem, se může stát i to, že bude dům v nějaké zástavě, ať už se jedná o úvěr anebo exekuci, proto je dobré nejprve nahlédnout do listu vlastnictví na katastru, ve kterém rychle zjistíte, zda je dům nějak zatížen anebo nikoliv. 

Pozor, to si neuvědomíte 

Někdy se můžeme setkat s tím, že vás někdo může nalákat například na to, že nechá v domě spotřebiče a podobně. Ovšem někdy to může být jenom zátěž navíc, protože zjistíte, že spotřebiče nefungují a kromě toho, že budete muset koupit nové, tak se budete muset nějak zbavit těch starých. Stejně tak je dobré vyzkoušet například to, zda teče voda, což je věc, která je pro bydlení nezbytná, ale při prohlídce vás vůbec nenapadne ji zkontrolovat. 

Při koupi nového domu si musíte dávat pozor na mnoho aspektů.  

- Komerční sdělení -
Předchozí článekBílá stěna je nuda
Další článekChceme nová okna
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -