Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Cestování Co je na cestování nejdražší, a jak ušetřit?

Letenky 

Pokud cestujete do zahraničí, kam nevede jiná cesta, než přes oblaka, jsou jednou z nejnákladnějších věcí zaručeně letenky. Pokud chcete právě na dopravě letadlem ušetřit, je třeba se řídit následujícími rady.  

Podřiďte se, co se datu týče  

Do internetových stránek napíšete datum příletu a odletu, počet pasažérů a stránka se vám vynasnaží vyhledat nejlevnější variantu letu. Avšak i dosažený výsledek se dá ještě o něco zpříjemnit, co se ceny týče, stačí jen prozkoumat, jak jsou na tom lety s rozdílem 2 až 3 dnů. Ačkoliv je to podivuhodné, let  s rozdílem jednoho dne, vašeho hledaného letu, se může lišit až o několik set korun, které můžete využít na jiné výdaje. 

Oficiální stránky leteckých společností 

V první řadě hledejte na jedné z následujících internetových stránkách: Pelikán.cz, kiwi.com, honzovyletenky.cz, letuška.cz 

Až si vyhlédnete danou letenku, na kterékoliv z uvedených stránek, zjistěte si oficiální stránky společnosti, tam letenku vyhledejte a následně i zakupte. Na oficiálních stránkách společností jsou vždy letenky o něco levnější, někdy je to opravdu zanedbatelná částka, ale každý peníz se hodí. Internetové stránky vám jen přehledně vyhledají spoje, ale zakoupení nechte na oficiální stránky. 

Dopravní prostředky 

Jako dopravu v daném turistickém cíli používejte zaručeně městskou hromadnou dopravu. Autobusy a tramvaje jsou na každém místě, ten nejlevnější dopravní prostředek. Rozhodně zapomeňte na předražené taxi a to především v turistických zonach, městském centru či letišti, právě na těchto místech zaplatíte obrovskou sumu.  

Moderní možností je, léty ověřená aplikace Blablacar, kde řidiči, nabízí svá přebytečná místa v autě či kamionu a za symbolickou cenu vás svezou s sebou. Je jen třeba mít štěstí právě na někoho, kdo má namířeno do stejného cíle jako vy.  

Ještě levnější variantou je pronajmout si bicykl a právě s ním prozkoumávat krásy města, navíc k tomu získáte pořádnou kondičku. 

Úplně nejlepší možností, je chodit pěšky. Pokud vám to požadující vzdálenost dovoluje, vždy dejte přednost pěší chůzi. Ušetříte řadu peněz, je to prospěšné pro vaše zdraví, a je to nejlepší způsob, jak pořádně poznat město.  

Ubytování 

Další věc, při které si můžeme šáhnout hluboko do kapsy, je ubytování. Pokud plánujete pobyt v nějakém městě na pár dní, rezervace hotelu se může prodražit ještě více, než samotné letenky.  

Nejlepší variantou jak ušetřit, je vyhledat ubytování přes airbnb, což je ověřená aplikace, kde jsou nabízeny volné pokoje za cenu jedné večeře. Pokud někdo bydlí sám a má přebytečné volné pokoje, nabídne je na zmíněné stránce a už se jen stačí s majitelem zkontaktovat. Jde o bezpečnou a ověřenou aplikaci, kterou používají stovky cestovatelů a je dostupná ve všech zemích a městech. 

Pokud nejste fanoušky chytrých aplikací, vždy se najde nějaký levný hostel.  

Nikdy se však nezavrhuje varianta cestování a přespávání v autě. Je to možnost spíše pro vášnivější dobrodruhy, které se nebojí riskovat, a dá se uskutečnit především v ledních či jarních dnech. 

Strava 

Babička vždy říkávala, že věc, na které se dá vždy nejlépe ušetřit, je jídlo. A nemýlila se! Sednout do první restaurace a zahnat hlad je velice jednoduché, váš účet vás ale pak může pěkně vyděsit. Je obecně známo, že nejdražší a nejluxusnější restaurace jsou vždy nejvíce viditelné a atraktivní na pohled. Není však nutností, že právě zde mají to nejlepší jídlo nabízené v lokálu. Ba někdy i naopak. A tak si najděte chvíli, projděte uličky a jistě najdete něco cenově přijatelného a přitom lahodného. Pokud vám nejde zrovna přímo o romantickou večeři, nabízí se zde řada fastfoodu, kebabů apod. tyto varianty jsou vždy ty levnější.  

Úplně nejpřijatelnější alternativou je však navštíviti supermarket a připravit si „sváču  s sebou a za ušetřené peníze si můžete koupit nějakou drobnost na památku. Avšak pozor! Jelikož suvenýry je jedna z dalších nebezpečných položek. 

Suvenýry 

Známé obchody se suvenýry, které se tyčí na každém roku turisticky známých měst, je místo, kde nejeden turista nechá velké jmění. Kýčovité památky jsou ve většině případů nabízené za předražené ceny a vůbec to nevadí, jelikož turisti si s cenou hlavu nelámou. Přitom nejkrásnější památkou je fotografie, kterou si následně necháte vyvolat a nalepíte do alba. Toto je druh suvenýru, který vám zůstane navždy, na rozdíl od těžítek nebo křehkých sošek, které ve většině případu nepřežijí ani zpáteční cestu domů.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -