Neděle, 9 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Cestování Zažij něco neobvyklého a vydej se prozkoumat Los Barruecos

Pokud zatoužíte po příjemné procházce nebo dostanete chuť si jít zaběhat na speciální a jedinečné místo, a právě se nacházíte v Extremaduře, běžte poznat krásu Los Barruecos

Pro někoho pouze rozlehlé místo plné žulových kamenů, je prohlášeno a chráněno jako jedna ze španělských přírodních okras. V létě za parného slunka vám dokonce místo připomene mnohé scény z westernových kovbojských filmů.  

Ačkoliv se zde nachází také místní vodní nádrž, koupání je zde zakázané, avšak pro smočení nohou vám hlavu lámat nebudou. 

Přírodní španělská krása, Los Barruecos, se nachází několik kilometrů od města Cáceres, těsně u města Malpartida de Cáceres.  

Roku 1996 byly prohlášeny Přírodní Památkou (Monumento Natural), za účelem ochránění geologicky speciálního prostředí, přírodní krásy, fauny a zbytky archeologických památek, které se nachází v Barruecos.  

Spousty žulových kamenů, velkých rozměrů, tvoří působivé přírodní prostory, které stojí za zvěčnění v cestovatelském albu.  

Turistické trasy 

Existují různé trasy, podle nichž můžeš prozkoumávat tuto rozlehlou krajinu, každá z nich má samozřejmě různou délku a náročnost.  

Nejkratší trasa se nazývá La ruta de las Peňas del Tesoro, začíná v místním muzeu a obchází tamější vodní nádrž, trasa není náročná a je určená pro děti a starší občany, už jen pro její celkový potřebný čas, 30 minut.  

O něco delší je trasa nazývaná, La ruta de Barruecos Arriba, která vám zabere hodinu času a máte možnost důkladněji prozkoumat žulové přírodní bohatství.  

Pokud jste milovníky dlouhých procházek, Barruecos také nabízejí o něco delší cesty, a to s délkou trvání 2 až 3 hodin. 

Povinnou zastávkou, pokud se vydáte do koutů Barruecos, je muzeum Vostell-Malpartidakterá představuje jedinečnou kolekci, terou z větší části tvoří životní dílo umělce, Wolfa Vostella.  

Další důvody proč navštívit Los Barruecos 

Jedná se o skutečně jedno z nejlepších míst v oblasti, kde si strávit dlouhé i krátké procházky pod širým nebem.  

Mnohokrát zde můžete potkat i řady oslíků, poníků a spousty čápů, kteří zde obývají jednu z celých oblastní a přilétají sem strávit zimu z chladnější a vzdálené Francie.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -