Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Zprávy Koronavirus: Češi hlásí více případů než v polovině dubna

20:08 – Německo: Německá spolková země Bavorsko plánuje bezplatné testy na koronavirus na letištích. V neděli to oznámil bavorský premiér Markus Söder. (TASR)

19:33 – Francie: Za nenošení roušky uvnitř veřejných prostor ve Francii bude pokuta 135 eur. Rouška se již vyžadují ve veřejné dopravě, jejich nenošení se trestá pokutou ve stejné výšce. Francie dosud zaznamenalo přes 30.150 mrtvých lidí, kteří se během pandemie stali oběťmi onemocnění COVID-19 způsobovaného novým druhem koronavirus. (TASR)

18:47 – Norsko: koronavirus výrazně zredukuje počet průzkumných vrtů u pobřeží Norska. Dalším průzkumné vrty budou realizovat v co nejkratším možném období, ne později než v roce 2021. (TASR)

18:08 – Česko: Počet falešných peněz v Česku klesl téměř o čtvrtinu, i díky koronakríze. Padělání se snížilo jako při korunách, tak i při dolarech a eurech. Vyplývá to ze statistiky České národní banky (ČNB). (TASR)

14:50 – Chorvatsko: V Chorvatsku zaznamenali za posledních 24 hodin 92 případů nákazy novým koronavirus, informoval v neděli chorvatský krizový štáb. (TASR)

14:01 – USA: Texaský okres Nueces potvrdil, že koronavirus se nakazilo už 85 dětí mladších než jeden rok. Jeden z nich nemoci COVID-19 podlehl.

Hlavní hygienistka okresu Annette Rodriguezová o zjištění informovala na páteční tiskové konferenci. Neupřesnila však, jak se miminka nakazili.

“Tyto miminka neměli ještě ani první narozeniny. Prosím pomozte nám zastavit virus, “uvedla. Rodriguezová vyzvala obyvatele, aby zůstali doma, vyhýbali se neopodstatněnému cestování a na veřejnosti nosili roušky. (TASR)

12:53 – Hongkong: Nejvyšší představitelka Hongkongu Carrie lámů uvedla, že šíření koronavirus v tomto městském státě již není pod kontrolou. Hongkong dnes v průběhu uplynulých 24 hodin zaznamenal rekordních 100 nových případů nákazy.

Finanční metropole byla jedním z prvních míst, kam se virus rozšířil po vypuknutí epidemie v Číně. Až do června počet případů rostl pouze pozvolna. V uplynulých dvou týdnech se však šíření zrychlilo. (TASR)

12:04 – Indie: Indie zaznamenala dosud nejvyšší denní nárůst případů koronavírusovej nákazy. Za posledních 24 hodin v zemi testy potvrdily 39 tisíc nových infikovaných. Počet nakažených překročil jeden milion. (TASR)

10:10 – Austrálie: Druhé největší australské město Melbourne zavede povinné nošení roušek na veřejnosti.

Australský stát Victoria, jehož hlavním městem je Melbourne, má aktuálně téměř 3000 aktivních případů onemocnění COVID-19. (TASR)

09:58 – Česko: V Česku je aktuálně 4764 nakažených koronavirus. O 30 případů tak naši západní susení překonaly dosavadní maximum z poloviny dubna. Včera tam přibylo 113 nových případů. (ČT24)

09:01 – Koronavírusová pandemie si ve světě vyžádala už více než 600 tisíc životů. (TASR)

07:50 – WHO: Světová zdravotnická organizace (WHO) hlásila v sobotu rekordní globální přírůstek počtu nakažených koronavirus. Za posledních 24 hodin přibylo ve světě více než 260.000 nových případů nákazy, informovala v sobotu na své webové stránce stanice BBC. (TASR)

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -