Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Politika Předsednictví v EU převezme Německo, prioritou bude obnova hospodářství

Německé předsednictví v Radě EU se zaměří na pandemii a s ní související potřebu obnovy hospodářství, shodli se lídři německé vládní koalice.
Vedoucí představitelé Křesťanskodemokratické unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové a Sociálnědemokratické strany (SPD) se setkali v pondělí s cílem stanovit cíle pro půlroční rotující předsednictví, které Německo od 1. července převezme od Chorvatska.

Program předsednictví má německá vláda oficiálně přijmout ve středu.

Evropská unie stojí v spojitosti s pandemií před “osudovou výzvou”, uvádí se v prohlášení z pondělního zasedání koaličních lídrů.

Hlavní myšlenkou předsednictví má být “silnější a inovativnější Evropa, spravedlivější Evropa, udržitelnější Evropa, Evropa bezpečnosti a společných hodnot, silnější Evropa ve světě”.

Lídr strany SPD Norbert Walter-Borjans po setkání řekl, že Německo chce být “respektovaným zprostředkovatelem”. Cílem má být mimo jiné rychlé přijetí plánu obnovy hospodářství EU, který představili německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron.

Walter-Borjans rovněž zdůraznil, že Evropa v současnosti čelí tlaku ze strany USA i Číny. “To znamená, že nejdůležitější bude soudržnost Evropy,” řekl.

Merkelová během minulý projevu v německém parlamentu ve čtvrtek prohlásila, že EU musí hrát významnější roli v globálních záležitostech a že reakce na pandemii bude rozhodující při formování jejího postavení ve světě.

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -