Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Politika Babiš obvinil europarlament ze "zásahu" do vnitřních záležitostí ČR

Český premiér označil dvou českých členů kontrolní mise z europarlamentu za “nohsledů a vlastizrádců”.
Český premiér a miliardář Andrej Babiš obvinil v sobotu Evropský parlament ze “vměšování” do vnitřních záležitostí České republiky, neboť poslanci europarlamentu na pátečním zasedání v Bruselu schválili usnesení požadující zavedení mechanismu, který zastaví zneužívání dotací EU.

Babiš je podezřelý z konfliktu zájmů, protože kontroluje vkladový konglomerát Agrofert a zároveň má vliv na rozdělování evropských peněz v Česku, uvedla tisková agentura AFP.

Europoslanci v usnesení žádají, aby se obnovilo vyšetřování českého premiéra Babiše v souvislosti s tímto zneužitím finančních prostředků EU a možným konfliktům zájmů.

Z konglomerátu mu stále plynou zisky
Čtvrtý nejbohatší český občan Babiš v roce 2017 přesunul Agrofert do dvou svěřeneckých fondů, ale údaje ukazují, že z konglomerátu mu stále plynou zisky.

Europoslanci v pátek vyzvali Evropskou komisi (EK), aby zavedla opatření, která zabrání střetu zájmů.

Babiš prohlásil, že europoslanci “vybízejí na kroky v trestním řízení na českém území, a to bez konkrétních znalostí či důkazů”. Podle Babiše jde o “politický a mediální nátlak na nezávislou českou justici a o zasahování do vnitřních záležitostí” České republiky.

obvinění
Babiš také čelí politickým obviněním, týkajícím se podvodu údajného neoprávněného čerpání dotací EU na rekreační farmu Čapí hnízdo nedaleko Prahy – tu údajně vyčlenil od Agrofertu, aby byla kvalifikována jako vhodná pro čerpání dotací EU pro menší podniky.

Evropští zákonodárci rovněž kritizují Babiše za nenávistné výroky na adresu delegace europarlamentu, která v únoru navštívila Prahu a se kterou se údajně odmítl setkat.

V té době Babiš označil europoslankyně Monicu Hohlmeierovú, která vedla misi parlamentního výboru pro kontrolu rozpočtu, za “pomatenou”.

Zároveň Babiš označil dvou českých členů této kontrolní mise za “nohsledů a vlastizrádců”.

Babiš dále řekl, že za pátečním usnesením europoslanců stojí “čeští europoslanci, kteří dělají vše pro to, aby Českou republiku v Bruselu poškodily”.

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -