Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Bydlení Bazén na zahradě

Ten pocit, když je venku na slunci 40 stupňů a potíme se venku, bez možnosti se zchladit. Na koupaliště je to daleko, akvapark ještě dále a do přírodní nádrže máte strach kvůli sinicím. Lidé to velmi často řeší jednoduchým způsobem, a to bazénem přímo na zahradě. Na co si při výběru správného bazénu dát pozor se dozvíte v tomto článku. 

Jaký bazén je pro mne ideální 

Jako u všech ostatních produktů i u výběru bazénu je na výběr mnoho stovek druh, typů bazénu, podle přání různě náročných zákazníků. Zásadní je otázka, k jakému účelu budete Vámi vybraný bazén využívat. Základními typy bazénu jsou dva. Jedná se buďto o nadzemní, či zapuštěný bazén. První zmíněný tip bazénu je ideální pro lidi, kteří nechtějí nijak upravovat profil a terén zahrady a jednoduše jej postaví na rovnější plochu na zahradě. Druhou variantou jsou zapuštěné bazény. Ty už se řadí mezi náročnější varianty. V druhém případě však roste problém jednak s terénní úpravou zahrady, ale také s možným stavebním povolením, které je v takových případech velmi často potřeba. Zapuštěný tip bazénu má však jednu nespornou výhodu, a to dlouhou životnost. Takový bazén Vám vydrží bez potíží i více než generaci. Jedná se tak často o investici na celý život. 

Kde jej umístit 

Další otázkou, která Vás zajisté napadne je, kam bazén na zahradě umístit. Odpověď je jednodušší, než otázka. A to umístit na sluníčko. Takže na slunné místo na zahradě, které nebude kryto stromy, keři či něčím jiným je ideálním místem pro umístění Vašeho bazénu. Takové místo je i snadněji dostupné kvůli údržbě, což Vám v budoucnu velmi usnadní práci okolo bazénu. 

Je k bazénu ještě nutné něco pořídit 

Různé techniky a příslušenství je na výběr opravdu mnoho. Nejdůležitější je otázka Vašeho zdraví a životnost Vaší investice do bazénu. Takže je nezbytné pořídit specializovanou bazénovou chemii a filtraci, které čistí vodu a starají se o to, aby měla stabilní pH a byla dlouhodobě v pořádku bez škodlivých látek.  

Mezi vhodné příslušenství můžeme řadit i čistící houbičky, vysavače či různé kartáče, díky nim se staráte o čistotu vody. Pro zachování čistoty je také vhodné se vždy před koupáním očistit v nějaké sprše či vaničce na omytí nohou. Pro udržení stálé teploty je vhodné pořídit teploměr, a nezbytnou součástí větších bazénů musí být pochopitelně i schůdky, případně skluzavka pro děti.  

Kdy jej naplnit vodou 

Otázka, kdy jej naplnit vodou není až tak snadná, jak se na první pohled zdá. Jelikož v létě, kdy panuje velké teplo má převážná část obcí zákaz využívání pitné vody k napouštění bazénů. To je způsobeno, aby se předešlo problémům se suchem. Tato omezení však nemusí platit po celý den, a existuje možnost, kdy je vhodné napustit vodu právě z obecního vodovodu. Tato otázka však spadá do gesce obcí a provozovatelů vodovodních služeb. Pokud jste netrpěliví a nechcete zjišťovat, kdy a zdali si můžete naplnit bazén, vždy existuje možnost objednat auto s cisternou, ze které máte bazén napuštěný prakticky za okamžik. Výrobci a poradci ohledně bazénů doporučují napouštět bazén již v dubnu, i z důvodu, že posledních několik let už i duben patří mezi čím dál teplejší měsíce, a tak si díky tomu ještě navíc prodloužíte možnost koupání.  

Ihned do vody 

Zda se můžete ihned po napuštění jít okoupat, je záludná otázka. Hlavním faktorem je otázka pH vody, jinými slovy, zdali není moc kyselá či zásaditá. Pro zdraví neškodné se doporučuje rozmezí 6,8 až 7,2. V mezích těchto hodnot je vše v pořádku a můžete ihned do plavek a jít si zaplavat. Dané příslušenství, do kterých především řadíme čistící prostředky, jsou uzpůsobeny na stejné pH hodnoty. Pokud je bazén napuštěn pitnou vodou, která je sama o sobě již ošetřena, pak by vše mělo být v pořádku. Problémem mohou být napouštění bazénu ze studní, či právě výše zmíněných cisteren. Za jistotu se považuje využívat chlorovaných přípravků k předejití různých problémů.  

V teplých slunečních dnech není nic lepšího, než se jít zchladit do vody. A mít bazén přímo na zahradě je doslova sen. Tak nač ještě váhat, když je venku tak krásně. 

- Komerční sdělení -
Předchozí článekBarevná domácnost
Další článekBílá stěna je nuda
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -