Pátek, 7 srpna, 2020
- Reklama-
Domů Bydlení Bílá stěna je nuda

Výmalba pokoje je jeden z aspektů, který dělá domov domovem, proto bychom ji neměli podcenit. Lidé většinou vybírají neutrální barvy, jako je bílá, světle šedá a podobně. Tyto barvy je sice jednoduché zkombinovat s nábytkem a detaily, ovšem mohou působit chladně. Nebojte se používat barvy, neboť i s barevnými zdmi může domov vypadat krásně, naopak můžete barvu vnímat jako dominantu a něčím ji ozvláštnit, například nějakým vzorem.  

Upozorněte na svou zeď  

Výmalba nemusí vždycky být nenápadná, naopak pokud si koupíte jednoduchý nábytek, například v jednolité barvě bez nějakých ozdobných prvků, pak je dobré místnost něčím rozzářit a to můžete například tím, že zvolíte výraznou výmalbu, pak bude dominantou místnosti zeď. Výrazná výmalba může pro každého znamenat něco jiného, pro někoho je bílá stěna nuda, ale to neznamená, že bílá stěna nemůže tvořit dominantu místnosti, naopak pokud ji něčím ozvláštníte, například tím, že na ní dáte nějaký vzor, což lze hned několika způsoby. 

Potřebujeme šablonu 

V případě, že je pro vás bílá stěna nuda a chtěli byste ji oživit například nějakým obrázkem, pak je to velmi jednoduché. Stačí, když si pořídíte šablonu. Jedná se o obrázek, který je jakoby vystřený a právě díky dírám ho můžete přenést na stěnu, neboť díry přetřete barvou. Takových šablon je celá řada, záleží jen na vás, jakou si vyberete. V případě, že si nebudete moct vybrat žádný z nabízených motivů a jste kreativní a šikovní, tak si můžete šablonu sami nakreslit. Stačí, když vezmete nějaký kus kartónu anebo plastovou desku, na kterou si namalujete, co se vám bude líbit a poté vystřihnete výplň, která má být zaplněná barvou, a můžete malovat. V případě, že máte bílou stěnu, kterou byste rádi oživili, ale nechce se vám malovat, protože to znamená stěhování, čistění a podobně, pak existuje pohodlnější řešení, a tím je nálepka. Existuje celá řada nálepek, stačí si jen vybrat tu, která by se vám líbila anebo hodila do domácnosti a nalepíte ji na stěnu, zabere vám to mnohem méně času a budete mít s tím i méně práce. 

Válečkování  

Jestliže jste někdy navštívili nějaký starší dům, tak jste si jistě všimli, že na stěnách byly vzory, které mohly na první pohled připomínat tapety, ale ve skutečnosti se o tapety nejednalo. Tento vzor se na stěny nanášel velmi jednoduchou metodou, jedná se o speciální válečky, na kterých byly různé motivy, válečky se jen namočily do libovolné barvy a muselo se pečlivě jet jednu řadu vedle druhé, aby všechny motivy byly stejné a krásné. Jedná se o starší metodu, ale velmi efektivní, a proto ji můžete využít i ve vaší domácnosti. Válečky se vzorem se dají koupit, můžete vybírat z mnoha vzorů. Pravda je, že některým se tento způsob výmalby zdá zastaralý a nelíbí se jim, ovšem myslete na to, že každá metoda se dá zmodernizovat a válečkování není výjimkou. Například nemusíte válečkovat celou stěnu, ale můžete udělat jen pár pruhů různě po místnosti a rázem dostanete úplně jiný vzhled, místnost to krásně oživí a přitom to bude působit moderně.  

Struktura, na kterou nic nepotřebujete 

Dalším způsobem, jak se vyhnout tomu, aby vaše bílá stěna byla nuda, je využít nepravidelné struktury. Když se maluje klasickým válečkem anebo i štětkou, pak bývá výmalba většinou jednolitá, jestliže byste ji rádi něčím osvěžili, pak stačí, když změníte strukturu. Lze to poměrně jednoduše a nebudete potřebovat ani žádné speciální pomůcky. Stačí, když si vezmete houbičku na nádobí, kterou máme všichni doma a začnete ještě morkou výmalbu jakoby lehce stírat na různé strany, tím na zdech vytvoříte zajímavou strukturu, která bude nejen originální, ale také ozvláštní klasikou výmalbu. Pokud máte v sobě kreativního ducha, pak můžete vyměnit houbičku na nádobí za něco jiného, například můžete do čerstvé výmalby vtisknout síťku od pomerančů, která dokáže také vytvořit zajímavou strukturu, fantazii se meze nekladou. 

Bílé stěny jsou sice neutrální, ovšem mohou také působit trochu chladně. Jestliže chcete nějak rozzářit své bílé stěny, pak pustě uzdu fantazii a jistě vytvoříte zajímavý efekt.  

- Komerční sdělení -
- Reklama-

Mohlo by Vás zajímat

Jedete na dovolenou autem? Vyplatí se nechat si jej zkontrolovat v servisu

Mnoho našinců se každoročně vydává na dovolenou po vlastní ose, tedy svým automobilem. Dnes je takovýchto cestovatelů kvůli proběhlé pandemii ještě víc....

Vyhlídkový let balonem

Láká vás velkolepý vyhlídkový let balonem? Proudí ve vašich žilách adrenalin a s ním spojená touha po stále nových zážitcích? V tom případě je let balonem přesně...

Vyhlídkový let vrtulníkem

Hledáte adrenalinový zážitek, při kterém vám bude bušit srdce jako o závod, krev se bude vařit vzrušením a smysly budou napjaté k prasknutí?...

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa

Evropská komise schválila akvizici společnosti AXA společností Uniqa na Slovensku, v České republice a v Polsku. Nezjistila žádný rozpor se zákonem o...
- Komerční sdělení -